Ostatnia dekada cechuje się szczególnie intensywnym rozwojem niskoemisyjnych i odnawialnych technologii źródeł energii takich jak: instalacje PV, turbiny wiatrowe, kolektory słoneczne, ogniwa paliwowe, skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, pompy ciepła, elektrownie wodne małych mocy. Jednocześnie zauważalny jest rozwój technologii magazynowania energii w postaci różnego rodzaju zasobników. Razem te technologie są rozproszone, wspólnie mogą utworzyć mikrosieć.
Podążając za współczesnością i wyglądając na przyszłość oferujemy: doradztwo na każdym etapie inwestycji, dostarczenie, zmontowanie, oddanie do eksploatacji wszystkich elementów składowych MG w skład których mogą wejść na przykład: (moduły fotowoltaiczne z instalacją fotowoltaiczną, turbiny wiatrowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych, magazyn energii litowo- jonowych i wiele innych), a także oddanie do eksploatacji nowo powstałej infrastruktury mikrosieci
- Eksperci twierdzą, że rozwiązanie to oferuje szereg korzyści, wśród których najczęściej wymienia się:
- większą wydajność energetyczną i odporność na awarie zasilania z sieci zasilającej,
- redukcję kosztów,
- redukcję strat w przesyle i dystrybucji energii,
- poprawę bezpieczeństwa pracy sieci,
- redukcję emisji CO2 i korzyści środowiskowe.
Oprócz tego ranga zagadnienia mikrosieci wpisuje się w strategię bezpieczeństwa energetycznego Polski, które jest silnie zależne od dywersyfikacji dostaw paliw: węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego. Mikrosieci mogą być kolejnym elementem dywersyfikacji dostaw energii, zastępując w jakiejś części paliwa kopalne.